Ćwiczenia

Spacer w parku

Wyobraź sobie, że przeżyłaś już długie życie i masz ok. 80 lat… Siedzisz na ławeczce w parku, obserwujesz ludzi i przed Twoimi oczami przepływają obrazy przeżytych lat… Podoba Ci się to, co widzisz? Przeżyłaś swoje życie tak, jak tego pragnęłaś? Kochałaś, miałaś mnóstwo ekscytujących historii, które mogłabyś opowiedzieć wnukom? Ile razy przezwyciężałaś swoje lęki i rzucałaś się w wir życia? Ile razy rozpoczynałaś i konsekwentnie realizowałaś nowe projekty, czy to w sferze życia osobistego, zdrowia, kariery? Ile razy podnosiłaś się z upadków życiowych i bez względu na wszystko, dążyłaś do realizacji wyznaczonych celów? Ile razy zaparło Ci dech w piersi? Czy wycisnęłaś maksymalnie wszystkie soki z owoców życia?

Wyniki badań socjologicznych wśród ludzi starszych pokazują, że najbardziej żałują nie tego, co uczynili, lecz tego, czego nie zrobili, straconych okazji i możliwości.

A ile Ty już upuściłaś momentów lub wciąż upuszczasz i jesteś gotowa upuścić tych cennych minut, godzin, dni…?

Bądź całkowicie szczera ze sobą, wyobraź sobie swoją obecność na ławeczce w parku. Co możesz powiedzieć o swoim życiu? Udane, niezwykłe, zachwycające, pełne radości, pasji… Czy reżyser chciałby nakręcić film o Twoim życiu? Pomyśl o tym. Jaką najważniejsza radę dałabyś Dzisiejszej Sobie?

Nie rób tego ćwiczenia w domu. Pójdź do parku, wyłącz telefon, wybierz sobie ławeczkę i puść wodze fantazji. Zrób to ćwiczenie kilka(naście) razy, aż będziesz miała pełny obraz swojego życia, pełnego radości, miłości, udanych związków z ludźmi i realizacji własnej misji.

Ściśle tajne!

Ogromną popularnością cieszą się, w przypadku moich konsultacji, „randki w ciemno”, scenariusze których bardzo często na początku podpowiadam zainteresowanym, po czym zazwyczaj kreatywność pary się zwiększa, coraz bardziej im się to podoba, aż wchodzi w nawyk – łatwy do wdrożenia, gdyż przyjemność z niego jest obopólna. Nie jest też tajemnicą, że wszyscy lubimy gry (no może poza nudziarami i nudziarzami, ale przecież nie jesteśmy nimi, czyż nie?), więc w tej grze na pewno możemy dobrze się bawić. 

Główną ideą gry jest zagranie ról tajnych agentów wywiadu.

Oto zadanie, przebieg i zasady gry:

Wymyślcie dla siebie zupełnie nowy wizerunek, zmieńcie wygląd, nadajcie nowe imiona, mogą być użyte z ulubionych filmów lub jakieś śmieszne, zabawne, również z pogranicza fantastyki. Wyznaczcie czas i miejsce „tajnego” spotkania i poznajcie się od początku. Organizujcie tajną obserwację przypadkowego przechodnia.

Niezbędne okażą się:

 • Kapelusz, peruka lub nowa fryzura
 • Ubranie, które zupełnie nie jest w Waszym stylu
 • Kluczowe hasło i odpowiedź na nie, np. „Czy to Pani sprzedaje kwiaty?” – „Nie, ja tylko na nie patrzę”
 • Kluczowy przedmiot: np. czerwona róża

Reguły randki:

 1. Metamorfoza ma być diametralna, Twój partner nie może Cię poznać, a Ty jego
 2. Grajcie rolę agentów wywiadu do końca randki 
 3. Obiekt do tajnej obserwacji ma być wybrany uważnie, z dbałością o jego oraz Wasz komfort i bezpieczeństwo

Przeczytaj o tym więcej w artykule.

Zabawa z zamkniętymi oczami

Główna idea randki: spędzenie wieczoru z zamkniętymi oczyma, całkowite zaufanie własnym zmysłom, intuicji, sobie nawzajem.

Będziecie potrzebować:

 • 2 opaski na oczy
 • przygotowana przestrzeń do zabawy
 • owoce, orzeszki, słodycze lub cokolwiek innego, na co mielibyście ochotę
 • relaksująca muzyka lub ulubiona własna
 • przyjemne aromaty
 • odpowiednie dla zabawy ubranie

Reguły randki:

Nakarmcie się nawzajem, zgadując jedzenie
Bądźcie uważni i delikatni
Bawiąc się, postarajcie się maksymalnie zaufać sobie nawzajem
Podziękujcie sobie za wspólny wieczór

Inne przykłady w kolejnych artykułach, a bardziej niecierpliwych zapraszam na indywidualne konsultacje przez Skype, Whatsapp’a, telefon bądź formularz.